Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Zeszytowy trening mowy to kolejna książeczka z serii „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Podobnie jak dwie poprzednie, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” oraz „Wierszyki ćwiczące języki”, adresowana jest do rodziców oraz dzieci w wieku kilku lat, których mowa dopiero się rozwija. Tym razem dziarski trener Leszek zaprasza dzieci do treningu wymowy!

Newsletter

 

Zeszytowy trening mowy

W książeczce znajdują się zadania, w których dziecko wycina, przykleja, rysuje ale przede wszystkim dużo mówi. Każde ćwiczenie to trochę inne zadanie, gra lub zabawa. Znajdują się tu takie, w ramach których dzieci ćwiczą wymowę

  • głosek ciszących (ś, ź, ć, dź) oraz zmiękczonych si, zi, ci, dzi,
  • głoski L oraz L w opozycji do J,
  • głoski K oraz K w opozycji do T,
  • głoski G oraz G w opozycji do D,
  • głosek syczących (s, z, c, dz),
  • głosek szumiących (sz, ż, cz, dż),
  • głoski R oraz R w opozycji do L.

Książka zawiera liczne wskazówki i uwagi dla rodziców: jak wykonać zadania, na co zwrócić uwagę w wymowie dziecka, co powinno zaniepokoić. Przy każdym ćwiczeniu rodzice znajdą informację, dla jakiego wieku jest przeznaczone. Na uwagę zasługują również ilustracje w stylu vintage. Spodobają się one rodzicom poszukującym alternatywy dla krzykliwych ilustracji w dziecięcych książkach, zaś dzieci z pewnością polubią sympatycznych bohaterów!

 

Zeszytowy trening mowy

Zeszytowy trening mowy

Zeszytowy trening mowy

Jeśli uda Wam się rozwiązać wszystkie zadania, możecie wypełnić dyplom znajdujący się w książce, jako nagrodę za wytrwałość!

Ciekawostką jest też swoista ewaluacja osiągnięć: na jednej ze stron znajduje się miejsce, w którym rodzice wpisują, głoski i wyrazy, które dziecko pięknie wymawia oraz te, nad którymi musi jeszcze popracować. Takie podsumowanie dzieci wykonują razem z rodzicami i razem zastanawiają się, co im się już udaje, a co jeszcze nie.

Zabawa z książką „Zeszytowy trening mowy” to dobrze zainwestowany czas w prawidłowy rozwój mowy i doskonała okazja do pogłębienia relacji z dzieckiem. Bo przecież mowa dziecka najpiękniej rozwija się w interakcji z najbliższą osobą czyli z mamą lub tatą…

Polecamy również inne książeczki z tej serii: „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” oraz „Wierszyki ćwiczące języki”.

UWAGA, UWAGA!!! KONKURS!!!

Jeśli książeczka Wam się spodobała i chcielibyście mieć ją w swoich zasobach, spróbujcie swoich sił w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Logopedia Praktyczna i Dr Marta Galewska-Kustra – logopeda i pedagog dziecięcy a rozstrzygany na stronie Logopedia Praktyczna (szczegóły TUTAJ) . Konkurs będzie związany z żarłocznymi stworkami z książeczki:

Jeśli uda Wam się rozwiązać wszystkie zadania, możecie wypełnić dyplom znajdujący się w książce, jako nagrodę za wytrwałość ;) Ciekawostką jest też swoista ewaluacja osiągnięć: na jednej ze stron znajduje się miejsce, w którym rodzice wpisują, głoski i wyrazy, które dziecko pięknie wymawia oraz te, nad którymi musi jeszcze popracować. Takie podsumowanie dzieci wykonują razem z rodzicami i razem zastanawiają się, co im się już udaje, a co jeszcze nie. Zabawa z książką „Zeszytowy trening mowy” to dobrze zainwestowany czas w prawidłowy rozwój mowy i doskonała okazja do pogłębienia relacji z dzieckiem. Bo przecież mowa dziecka najpiękniej rozwija się w interakcji z najbliższą osobą czyli z mamą lub tatą :) Polecamy również inne książeczki z tej serii: „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” oraz „Wierszyki ćwiczące języki”. UWAGA, UWAGA!!! KONKURS!!! Jeśli książeczka Wam się spodobała i chcielibyście mieć ją w swoich zasobach, spróbujcie swoich sił w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Logopedia Praktyczna i Dr Marta Galewska-Kustra - logopeda i pedagog dziecięcy a rozstrzygany na stronie Logopedia Praktyczna. Konkurs będzie związany z żarłocznymi stworkami z książeczki:

Zapraszamy!

Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci”, seria „Uczę się mówić, wymawiać opowiadać”

Autor: Marta Galewska-Kustra

Ilustracje Joanna Kołos

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Warszawa 2015

Patronat medialny: Logopedia Praktyczna.