O mnie

A kim jest ta pani, że pomaga logopedom?

Nazywam się Magda Tomczyk i jestem logopedą. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności logopedia na Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego (obecny Uniwersytet Bydgoski). Od ponad 18 lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym  jako logopeda, nauczyciel – rewalidator i pedagog. Wiele lat pracowałam w szkołach podstawowych i przedszkolach z dziećmi w normie intelektualnej, jak i z obniżonym poziomem rozwoju intelektualnego. 

Obecnie pracuję jako logopeda w przedszkolach oraz w ramach własnej praktyki logopedycznej. Zatem jestem głównie logopedą – praktykiem. Praktyka, praktyczność to moje drugie i trzecie imię. Mówię o sprawach związanych z mową i komunikacją  po ludzku i z praktycznego punktu widzenia.

A co ona robi w internetach?

Jestem blogerką

Choć bardzo nie lubię tego słowa, bo właściwie nie wiadomo, co ono dokładnie znaczy. Chyba, że “blog ERKA” to nowa nazwa blogu logopedycznego. Zanim jej użyjesz, pamiętaj, że pierwsza to wymyśliłam! 🙂

Od 2010 roku prowadzę blog  Logopedia Praktyczna, gdzie dzielę się z Czytelnikami swoimi pomysłami na urozmaicenie terapii, spostrzeżeniami, doświadczeniami i narzędziami, które sama wykorzystuję.

Jestem księgarzem internetowym

Prawie 6 lat prowadzę sklep on-line z pomocami logopedycznymi. Dzięki temu nieźle się w nich orientuję. Sporo wśród nich jest książek, ale są też inne formy: gry, teczki, które udają książki i różne inne akcesoria, by terapię uczynić skuteczniejszą i łatwiej strawną.

Jestem wydawcą i autorem różnych publikacji

Na przykład kiedyś zrealizowałam swój wizjonerski pomysł i wydałam wraz z Wydawnictwem Cztery Głowy Fiszki logopedyczne. W założeniu miały wspomagać naukę prawidłowej wymowy. Było to w czasach, kiedy fiszek używano głównie do nauki języków obcych. A że dla niektórych nauka ojczystego języka jest taką trudnością, jak dla innych nauka języka obcego, więc postanowiłam „pożenić” trudności z metodą. Jak wyszło? To zależy. Myślę, że to był jeden z pomysłów, który wyprzedził swoje czasy 🙂

Skoro mowa o pisaniu, to jestem też autorem artykułów do czasopism branżowych, miedzy innymi „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora” oraz „Dom Pomocy Społecznej. Magazyn Dyrektora”.

Mając tak bogaty wachlarz różnorodnych doświadczeń, które wykonałam na własnej skórze pomyślałam, że samolubne byłoby to trzymać tak dla siebie, więc zaczęłam się dzielić jeszcze bardziej. I teraz…

…pomagam logopedom w rozwoju zawodowym – Jak? O tak:

Utworzyłam platformę kursów online „Zorganizowany logopeda” , na której udostępniam własnoręcznie napisane i nagrane kursy, rozwijające kompetencje osobiste, potrzebne w zawodzie logopedy. Ale moje kursy to nie tylko materiały merytoryczne. Moi kursanci dostają w pakiecie moją osobistą pomoc dotyczącą tematyki kursu.

Prowadzę webinary dla logopedów. Webinary to takie spotkania online. Trochę wykład, trochę prezentacja, trochę dialog. Niedawno poprowadziłam takie spotkania online dla logopedów, którzy chcą otworzyć własną firmę. Poruszaliśmy między innymi zagadnienia dotyczące tego, czy lepiej być na etacie, czy prowadzić własną firmę, jak sprawdzić swój pomysł na biznes oraz jak wyceniać swoją pracę w gabinecie prywatnym.

Tu też mnie spotkasz

A jeśli jesteś na Facebooku zajrzyj do prowadzonych przeze mnie grup.

Tam możesz się ze mną spotkać.

Jeśli uważasz, że mogę Ci jakoś pomóc w rozwoju zawodowym, napisz do mnie.