O mnie

Kim jestem i co robię?

Nazywam się Magda Tomczyk i jestem logopedą. W 2001 roku ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności logopedia na Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego (obecny Uniwersytet Bydgoski). Pracuję jako logopeda z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzieżą, a także z dorosłymi. Uczę też innych logopedów, jak można zorganizować swoją pracę tak, by się nie wypalić.

W dawnym “realu”, czyli w niewirtualnym świecie

W terapii pracuję właściwie od ukończenia studiów. Pomagam  moim podopiecznym w problemach związanych z komunikacją i artykulacją. Po studiach przez kilkanaście lat pracowałam w szkołach podstawowych i przedszkolach jako logopeda, nauczyciel – rewalidator i pedagog. Od ośmiu lat pracuję u siebie i nie zamierzam tego zmieniać! 🙂

Jestem głównie logopedą – praktykiem. Praktyka, praktyczność to moje drugie i trzecie imię. Metody, którymi posługuję się w terapii wypracowałam w oparciu o wiedzę ze studiów i masę różnorodnych doświadczeń. Mówię o sprawach związanych z mową i komunikacją  po ludzku i z praktycznego punktu widzenia.

Przez wszystkie lata praktyki przeszłam przez wiele trudności związanych z organizacją pracy. Wiem, co pomaga lepiej ją zorganizować, a co w tym przeszkadza. Teraz dzielę się tą wiedzą z innymi logopedami, na przykład na moich kursach online, webinarach i warsztatach.

We współczesnym “realu”, czyli online

Jestem blogerką

Choć bardzo nie lubię tego słowa, bo właściwie nie wiadomo, co ono znaczy. Chyba, że “blog ERKA” to nowa nazwa bloga logopedycznego. Zanim jej użyjesz, pamiętaj, że pierwsza to wymyśliłam! 🙂

Od 2010 roku prowadzę blog  Logopedia Praktyczna, na którym właśnie jesteś. Tu dzielę się z Czytelnikami swoimi pomysłami na urozmaicenie terapii, spostrzeżeniami, doświadczeniami i narzędziami, które sama wykorzystuję.

Tu też mnie spotkasz

 

#logolive

A skoro mowa o moim byciu online, to zajrzyj do grupy Logopedia Praktyczna. Prowadzę tam regularnie spotkania na żywo pod hasztagiem #logolive. Mają charakter luźnych spotkań, gdzie uczymy się nowego spojrzenia na różne logopedyczne sprawy.

Uwielbiam przecierać nowe szlaki!

Jestem wydawcą i autorem artykułów

Na przykład kiedyś zrealizowałam swój “wizjonerski” pomysł i wydałam wraz z Wydawnictwem Cztery Głowy “Fiszki logopedyczne”. W założeniu miały wspomagać naukę prawidłowej wymowy. Było to w czasach, kiedy fiszek używano głównie do nauki języków obcych. Dla niektórych ludzi nauka ojczystego języka jest taką trudnością, jak dla innych nauka języka obcego, więc postanowiłam „ożenić” trudności z metodą. Jak wyszło? To zależy. Myślę, że to był jeden z pomysłów, który wyprzedził swoje czasy 🙂

Jestem też autorem artykułów do czasopism branżowych, między innymi „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora” oraz „Dom Pomocy Społecznej. Magazyn Dyrektora”.

Co jeszcze robię?

…pomagam logopedom w rozwoju zawodowym

Utworzyłam platformę kursów online „Zorganizowany logopeda” , na której znajdziesz kursy, rozwijające kompetencje osobiste, potrzebne w zawodzie logopedy. Ale moje kursy to nie tylko materiały merytoryczne. Kursanci dostają w pakiecie moją osobistą pomoc dotyczącą tematyki kursu. Jeśli uważasz, że mogę Ci jakoś pomóc w rozwoju zawodowym, napisz do mnie.

Dzięki, że tu jesteś!