O mnie

Kim jestem i co robię?

Nazywam się Magda Tomczyk i jestem logopedą. W 2001 roku ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności logopedia na Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego. Pracuję jako logopeda z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzieżą, a także z dorosłymi. Prowadziłam także szkolenia dla logopedów. Nie boję się przecierania nowych szlaków i wciąż szukam nowoczesnych rozwiązań problemów, z którymi stykam się zawodowo.

W dawnym “realu”, czyli w niewirtualnym świecie

Jako logopeda, terapeuta, pedagog pracuję od ponad 20 lat. Pomagam  moim podopiecznym w problemach związanych z komunikacją i artykulacją. Metody, którymi posługuję się w terapii wypracowałam w oparciu o wiedzę ze studiów i ogrom różnorodnych doświadczeń. Mówię o sprawach związanych z mową i komunikacją  po ludzku i z praktycznego punktu widzenia.

We współczesnym “realu”, czyli online

Tworzę ten blog

Od 2010 roku prowadzę blog  Logopedia Praktyczna, na którym właśnie jesteś. Tu dzielę się z Czytelnikami swoimi pomysłami na urozmaicenie terapii, spostrzeżeniami, doświadczeniami i narzędziami, które sama wykorzystuję. Odwiedź profil  Logopedia Praktyczna n instagramie oraz  fanpage na Facebooku.

 

Tworzę narzędzia do domowego treningu mowy

Kuźnia Mowy to moje najmłodsze edukacyjne dziecko.  Ten projekt rozwija się powoli i jest wzbogacany o kolejne programy do treningu mowy w domu. Pierwszy program – Mowobudzik dla dzieci z późnym rozwojem mowy i ich rodziców został uruchomiony w 2021 roku. Zajrzyj na stronę “Kuźni”, by do wiedzieć się więcej.


Jestem wydawcą i autorem artykułów

Swego czasu zrealizowałam mój innowacyjny pomysł wydając  Fiszki logopedyczne” wspólnie z Wydawnictwem Cztery Głowy – pionierem nauki przez fiszki na rynku polskimByłam także autorem artykułów do czasopism branżowych, między innymi „Przedszkole. Miesięcznik Dyrektora” oraz „Dom Pomocy Społecznej. Magazyn Dyrektora”.