O autorach

Nazywam się Magda Tomczyk, jestem logopedą, głównym autorem tekstów strony Logopedia Praktyczna. Pomysł stworzenia strony o logopedii z praktycznego punktu widzenia przyszedł mi do głowy kilka lat temu, kiedy miałam już dosyć powtarzania rodzicom moich podopiecznych ciągle tych samych wskazówek i podpowiedzi. Zamarzyłam o tym, aby takie wskazówki i praktyczne porady zebrać w jednym miejscu i polecać dalej, ponieważ nie da się wszystkiego przekazać podczas krótkiej rozmowy z rodzicem. Wciągnęłam do współpracy koleżankę “po fachu” – Ewelinę i tak się zaczęło…

Logopedia Praktyczna była chyba jedną z pierwszych stron blogowych w Polsce o tej właśnie tematyce. Początkowo blog istniał pod darmową domeną logopediapraktyczna.blox.pl (od 2010 roku). Z czasem czytelników przybywało, a strona została przeniesiona pod własną domenę.  Od początku istnienia LP kilka osób tworzyło lub współtworzyło jej treści.

To chyba dobre miejsce, aby tym osobom podziękować 🙂 Dziękuję Ewelinie, która przez długi czas ramię w ramię współtworzyła stronę jako czynny logopeda i była czujnym doradcą merytorycznym. Dziękuję Pani Marii Trojanowicz-Kasprzak (czytanieglobalne.edu.pl) za czuwanie nad jakością merytoryczną działu o czytaniu globalnym oraz za napisanie artykułów o tej tematyce.

Dziękuję również Pani Kamili Czachorowskiej (logopasja.pl), Pani Kasi Knopik (LoogoMOWA), Pani Ani Podsiadło-Bręklewicz (Świat Mowy), Pani Ani Siciarz (uLogopedy.pl) za napisanie wpisów gościnnych. Wasze doświadczenia są bardzo cenne i bardzo się cieszę, że chciałyście Panie podzielić się nimi na łamach Logopedii Praktycznej. 🙂

Jednym z głównych działów Logopedii Praktycznej jest dział z pomocami logopedycznymi do samodzielnego wykonania, a w nim między innymi pomysły i szablony na ćwiczenia oddechowe. Pasja do tworzenia pomocy edukacyjnych, poszukiwanie nowych pomysłów, nietypowych rozwiązań popchnęły mnie w kierunku wydawniczym, czego owocem są Fiszki® logopedyczne wydane we współpracy z Wydawnictwem Cztery Głowy. Z czasem założyłam sklep internetowy logopediapraktyczna.com.pl, a także utworzyłam i poprowadziłam kurs online Zorganizowany logopeda.

W wolnym czasie relaksuję się czytając książki, tworząc małe „formy użytkowe” z wykorzystaniem różnych technik plastycznych lub po prostu z rodziną na świeżym powietrzu.