#logowyzwanie

Raz na jakiś czas ogłaszam wśród logopedów, czytelników i obserwatorów Logopedii Praktycznej takie “pospolite ruszenie” związane z tematyką logopedyczną. Razu pewnego zainicjowałam wśród Was akcję zbierania adresów polskich placówek, w których można zdiagnozować autyzm. Innym razem sprawdzaliśmy, ile polskich dzieci wymaga opieki logopedycznej. Na przestrzeni wszystkich lat istnienia bloga takich akcji było więcej i tylko wiek nie pozwala mi sobie ich wszystkich przypomnieć 😉 Za każdym razem mogłam liczyć na Wasz wspaniały odzew! Pomyślałam, że chciałabym częściej proponować Wam różnego rodzaju wspólne przedsięwzięcia i przydałaby się jakaś “klamra”, która je spina. Tak właśnie powstał pomysł #logowyzwania.

Jak działają #logowyzwania?

To takie “pospolite ruszenie” wokół jakiegoś tematu logopedycznego. Za każdym razem będzie to coś innego.

Kto może wziąć w nich udział?

Każdy, komu temat danego wyzwania jest bliski. Nie trzeba brać udziału w każdym wyzwaniu. Wybierasz te, które Cię interesują.

Gdzie odbywają się wyzwania?

Głównym miejscem, w którym się “dzieją” są media społecznościowe: Instagram, Facebook, grupy na Facebooku. To miejsce, w którym możemy kontaktować się w bardzo różny sposób.

Jak znaleźć w mediach społecznościowych posty związane z #logowyzwaniami?

Poprzez hasztag #logowyzwanie. Jeśli bierzesz udział w wybranym #logowyzwaniu i chcesz, żeby inni Cię znaleźli i zobaczyli co w ramach #logowyzwania publikujesz, oznacz dany post lub snap na story tym właśnie hasztagiem #logowyzwanie. Oprócz tego każde z #logowyzwań będzie miało swój unikalny hasztag, by łatwiej było namierzyć temat.

Jeśli chcesz, bym znalazła Twoje publikacje w ramach #logowyzwanie, to

na Instagramie oznacz je nazwą mojego profilu: @logopediapraktyczna,
na Facebooku oznacz mnie w poście: @logopedia praktyczna

Podumowując

Już dziś zapraszam Cię do udziału w logowyzwaniach! Niektóre będą krążyć wokół tematów społecznie istotnych, a inne będą skierowane na pracę nad sobą. Mają jednak wspólną cechę. Skupiają logopedów oraz osoby, którym tematy mowy i komunikacji są bliskie.

Jeśli chcesz wyszukać wszystkie informacje na blogu na ten temat, wpisz w blogową wyszukiwarkę “logowyzwanie” lub poszukaj w kategoriach.

Do zobaczenia w kolejnych #logowyzwaniach!

Magda