#logowyzwanie 1 – Mój własny zawodowy ogródek

Zapraszam Cię do udziału w pierwszym oficjalnym #logowyzwaniu. Będzie ono zawodowo-osobiste. Jest to rodzaj ćwiczenia rozwijającego świadomość, które pomoże Ci postawić pierwsze kroki w kierunku Twojej zawodowej przyszłości, którą Ty sobie wybierzesz. Nazwałam to wyzwanie “Mój własny zawodowy ogródek”.

UWAGA: To wyzwanie jest już zakończone. Kartę pracy, o której mowa w treści artykułu otrzymali odbiorcy newslettera Logopeda na swoim w lutym 2020.

Własny kawałek zawodowego ogródka

Znam wielu logopedów, którzy marzą o tym, by założyć własny gabinet, wielu, którzy marzą o wydaniu własnej pomocy logopedycznej. Marzą by mieć własny kawałek zawodowego ogródka, w którym robią coś po swojemu, według własnego pomysłu i na własnych zasadach. Tyle że same marzenia nie doprowadzą do celu. Trzeba je dopiero na cel przekuć. To wymaga trochę pracy nad sobą i swoimi celami, dlatego właśnie…

Przygotowałam dla Ciebie krótkie ćwiczenie, byś mogła bliżej przyjrzeć się swoim pomysłom na siebie i swój zawodowy rozwój. Znajdź chwilę czasu i spróbuj zastanowić się nad miejscem zawodowym, w którym jesteś oraz nad tym, w którym chciałabyś być. W tej refleksji pomogą Ci odpowiedzi na pytania, które dla Ciebie przygotowałam w karcie pracy (otrzymali ją odbiorcy newslettera Logopeda na swoim w lutym 2020).

Dlaczego to ćwiczenie jest w formie drukowanej? Bo do myślenia potrzebna jest przestrzeń i brak rozpraszaczy. Będąc przy komputerze jesteśmy silnie rozpraszani przez różne bodźce. Zależy mi, byś na tę pracę spojrzała z pewnego dystansu. Wybierz jakieś przytulne miejsce, zabierz ze sobą wydrukowaną kartę i zapełnij własnymi myślami. Niech płyną! Gdy już wszystkie zapełnisz, zajrzyj do zapisanych odpowiedzi. Co czujesz? Jakie wnioski przychodzą Ci do głowy?

Jeśli chcesz brać udział w podobnych wyzwaniach, bądź ze mną w kontakcie poprzez newsletter.

UWAGA: To wyzwanie jest już zakończone. Kartę pracy, o której mowa w treści artykułu otrzymali odbiorcy newslettera Logopeda na swoim w lutym 2020.