#logolive z Renatą o tym, jak zabawy sensoryczne wpływają na rozwój dziecka + przepisy na masy sensoryczne

Pamiętam, gdy mój syn był malutki, to zabawy ciastem pozostałym po lepieniu pierogów albo masą solną zajmowały go na długie godziny. Niestety moja wiedza i pamięć na temat bezpiecznych mas plastycznych utknęła na poziomie resztek ciasta na pierogi i masy solnej. Dlatego poznanie Renaty i jej Magicznych Inspiracji jest dla mnie takim trochę powrotem do korzeni i nadzieją na powrót do tych super zabaw. Tym razem z moimi podopiecznymi na zajęciach 😉

Gdy Renata opowiada o rozmaitych masach plastycznych, czuje się w tym pasję, która zaraża! Ogromnie się ucieszyłam, gdy odpowiedziała na moją propozycję skierowaną do Czytelników newslettera (obecnego #logolettera) o możliwości poprowadzenia ze mną #logolive w grupie. I tak się poznałyśmy 🙂 Na spotkaniu rozmawiałyśmy  o tym, jak zabawy sensoryczne wpływają na rozwój dziecka i jakie płyną z nich korzyści. 

Nie wiem czy wiesz, że zabawy sensoryczne mogą urozmaicić ćwiczenia logopedyczne. A do tego ile korzyści dla rozwoju! Jeśli okoliczności pozwolą wykorzystam je na zajęciach w roku szkolnym, a w przypadku przymusowego przejścia na pracę zdalną polecę rodzicom podopiecznych. Ciebie też do tego zachęcam! 

Ten live był wyjątkowy, bo nie udało nam się nawiązać połączenia na żywo. Ja powiedziałam kilka słów tytułem wstępu, po czym Renata sama poprowadziła spotkanie. 

O czym była mowa na spotkaniu?

  1. Na czym polegają zabawy sensoryczne?
  2. Jak przekonać się do bałaganu?
  3. Jaki jest najlepszy wiek, żeby zacząć bawić się w zabawy sensoryczne?
  4. Co zrobić, gdy dziecko nie chce dotknąć masy?
  5. Jakie masy plastyczne dla początkujących?

Powtórkę #logolive możesz obejrzeć jak zwykle w grupie Logopedia Praktyczna (szukaj jej w module #logolive).

Zapewne ucieszy Cię fakt, że Renata podzieliła się przepisami na bezpieczne masy plastyczne. Możesz je pobrać jako pdf (kliknij przycisk i pobierz).

Zajrzyj też na profil Renaty na FB, by znaleźć więcej inspiracji!

—–

Chcesz bezpłatnie oglądać nowe webinary #logolive na żywo? Zapisz się do grupy Logopedia Praktyczna na Facebooku.

Chcesz mieć dostęp do powtórki? Wykup dostęp do nagrania webinaru i słuchaj / oglądaj kiedy chcesz, tyle ile razy, ile potrzebujesz. 

Warto też być zapisać się do #logolettera, między innymi po to, by dostać przypomnienia o zbliżającym się webinarze #logolive.