Kiedy dziecko uczy się rysować…

… warto sięgnąć po różnorodne narzędzia, które mu w tym pomogą. Same kolorowanki nie wystarczą. Niektórym dzieciom nawet specjalnie nie odpowiada kolorowanie, ale za to z chęcią smarują czym się da po liniach, kreskach, kołach. Tym razem odpoczywamy od tematów logopedycznych na rzecz rysowania właśnie!

Kiedy dziecko uczy się rysować? Niektóre dzieci nawet w pierwszym roku życia rysują pierwsze kreski i kółka. Inne są bardziej powściągliwe i nawet mając trzy lata nie kwapią się do kredki czy ołówka.

My proponujemy Wam wykorzystanie pisaków suchościeralnych i szablonów. Wydrukujcie obie kartki i włóżcie je w ofertówki z grubej folii (nie polecamy cienkich koszulek do dokumentów, z uwagi na to, że marszczą się pod pisakiem). Szablony można wykorzystywać już na pierwszym etapie nauki rysowania przez dziecko (roczne czy dwuletnie).

Miłej zabawy!

szablony do nauki rysowania dla dzieci

szablony do nauki rysowania dla dzieci

szablony do nauki rysowania dla dzieci

szablony do nauki rysowania dla dzieci

szablony do nauki rysowania dla dzieci

szablony do nauki rysowania dla dzieci

Opublikowano: 25 stycznia 2012 r.

4 myśli na “Kiedy dziecko uczy się rysować…”

  1. Takie wzorki są b. fajną i praktyczną formą uczenia rysowania.
    Nie wiem czy w Polsce są dostępne (pewnie tak – nie chcę wyjść na ignorantkę – nie śledzę tego rynku jak przyjeżdżam na wakacje 🙂 uchwyty na ołówki.
    Też są bardzo przydatne, bo uczą dobrego chwytu, a jednocześnie są wygodniejsze do trzymania dla małych paluszków.
    Mam też w planach wpis o pisaniu i rysowaniu, więc podam tam więcej przykładów 🙂

  2. Tak caramellito, nakładki są dostępne. Są też na rynku ergonomiczne długopisy ułatwiające naukę pisania. Jak znajdziemy fotkę, to wrzucimy link. Dobrze sprawdzają się też kredki które mają trójkątny kształt z lekko zaokrąglonymi narożnikami. Coraz bardziej popularne są na rynku książeczki z pisakami suchościeralnymi i różnymi wzorkami do rysowania. Przybywa tego tyle, że spokojnie można coś wybrać. A swoją drogą – dziś robi się wszystko, żeby dzieciom ułatwić pisanie, a piszą chyba coraz mniej starannie. Ot – znak czasów i komputeryzacja. Gdzie te czasy, kiedy uczono w szkole kaligrafować… 🙂 Czekamy na Twój wpis o pisaniu i rysowaniu i też chętnie podzielimy się jakimiś przykładami ciekawych narzędzi do nauki pisania i rysowania. Pozdrawiamy! 🙂

Dodaj komentarz