Jak motywować dzieci do utrwalania prawidłowej wymowy w domu?

Prezentujemy zapowiadany wcześniej plakat „Jak motywować dziecko do ćwiczeń logopedycznych w domu?”. W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy za wszystkie Wasze wypowiedzi na ten temat! Otrzymaliśmy od Was mnóstwo maili. Uporządkowanie wszystkich treści, wyciągnięcie z nich kwintesencji i ubranie tego wszystkiego w plakat oraz folder było nie lada wyzwaniem! Ale udało się 🙂

Prezentujemy Wam kilka narzędzi, które mamy nadzieję, logopedom ułatwią pracę, a rodzicom dostarczą porcji niezbędnych informacji, jak ćwiczyć z dzieckiem w domu, aby usprawnić zaburzoną mowę.

plakat logopedyczny - utrwalanie wymowy

folder logopedyczny - utrwalanie wymowy

Oto narzędzia:

Plakat w formie elektronicznej, który można rozpowszechniać w Internecie. Można np. przesyłać go rodzicom jako uzupełnienie własnych wskazówek.

Elementy do wykonania gazetki ściennej – sześć stron, które najlepiej wydrukować w kolorze, wyciąć elementy i umieścić na tablicy informacyjnej lub w „kąciku dla rodziców”.

Folder trójdzielny dla rodziców, który można wydrukować dwustronnie na kartce A4, złożyć i wręczać rodzicom podczas spotkań lub zebrań (najlepiej z omówieniem).

Niech te narzędzia dobrze Wam służą! To taki mały prezent od nas dla Was z okazji drugich urodzin blogu “Logopedia praktyczna”, które przypadały wczoraj 🙂