Jacuzzi dla pingwina – zabawa oddechowa

Nie jest to typowe jacuzzi, w którym pingwin zdoła zamoczyć swoje łapki, ale ta forma zabawy z dmuchaniem zapewne ucieszy młodsze dzieciaki. Przygotujcie butelkę po soku (etykiety trzeba usunąć). Nalejcie do niej wodę (można zabarwić ja np. na niebiesko barwnikiem spożywczym). Potrzebna jeszcze będzie rurka do napojów.

pingwin

Drukujemy szablon pingwina, wycinamy wzdłuż przerywanej linii i robimy coś w rodzaju banderoli na butelkę, zaklejając ją w taki sposób, aby dobrze się trzymała (możemy ją umocować np. taśmą samoprzylepną). Opaskę z pingwinem możemy umieszczać na różnej wysokości butelki. Im wyżej ją umocujemy tym mocniej dziecko będzie musiało dmuchać, aby powstały bąbelki, które dosięgną do nóg pingwina.

Podczas takiej zabawy ćwiczymy długość oraz siłę wydechu, a przy okazji także mięśnie okrężne warg. Aby dziecko dobrze widziało efekty swojego dmuchania, najlepiej ćwiczyć przed dużym lustrem.

Jeśli ta zabawa Wam się podoba, to może polubicie też zabawę oddechową “Gotujemy wodę w garnku”.

Miłej zabawy!

1 myśl na “Jacuzzi dla pingwina – zabawa oddechowa”

  1. Właśnie dziś użylam tej pomocy na zajęciach. Zabawa super dla dzieciakow. Szablony z pingwinami zalaminowalam i teraz mam trwałą pomoc logopedyczną. Dzieciaki byly zachwycone 🙂

Dodaj komentarz