Gdzie zdiagnozować autyzm – zaproszenie do akcji

Jak wiecie, kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. W tym roku postanowiłam zrobić coś więcej niż zamieszczenie niebieskiego banera, więc  niniejszym ogłaszam, że uruchamiam akcję, która ma na celu zebranie jak największej ilości adresów ośrodków, w których diagnozuje się autyzm!!!

Skąd ten pomysł?

Dostęp do diagnozy w Polsce jest trudny. Z jednej strony wynika on  z ilości ośrodków, które autyzm diagnozują, z drugiej – z niewiedzy, gdzie można zgłosić się na diagnozę.

Osoby, które zauważają cechy ze spektrum autyzmu u dziecka czasem zwlekają z pokierowaniem go na diagnozę ze względu na to, że zwyczajnie nie wiedzą,  gdzie mogą to zrobić w swoim regionie. Informacje o ośrodkach, które diagnozują autyzm są w rozproszone w sieci.

Dlatego mam dla Czytelników Logopedii Praktycznej zaproszenie do  podjęcia inicjatywy:

Chciałabym, abyśmy wspólnymi siłami zrobili listę ośrodków, które diagnozują autyzm. Nie trzeba wielkiego zaangażowania, wystarczy, w komentarzu pod tym wpisem zostawisz namiary na ośrodek w Twoim regionie.  Możesz też wysłać mi informację w wiadomości za pomocą FORMULARZA KONTAKTOWEGO.

Akcję zbierania namiarów będę prowadzić we wszystkich moich kanałach komunikacji z Wami. Także na Instagramie, na Facebooku oraz poprzez newsletter. Później pozbieram wszystkie te informacje, opracuję i zamieszczę tutaj na blogu. Co więcej, będę regularnie je aktualizować.

To jak świecimy na niebiesko dla autyzmu RAZEM? 🙂

#podzielsiewiedza #autyzm #diagnozaautyzmu

Dodaj komentarz