Wierszyki ćwiczące języki

Godne uwagi? Podaj dalej: Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

„Wierszyki ćwiczące języki” to książka przeznaczona dla dzieci w wieku 4-7 lat oraz ich rodziców. Zawiera mnóstwo wierszyków opracowanych z uwzględnieniem etapów rozwoju mowy dziecka. Czytając dziecku tę książeczkę mama i tato mogą sprawdzić, na jakim etapie jest rozwój mowy dziecka. Mogą też wspólnie z dzieckiem potrenować wymowę i dykcję, a co najważniejsze – spędzą czas razem dobrze się przy tym bawiąc!

wierszyki_cwiczace_jezyki_01

Wierszyki ćwiczące języki zawierają te głoski, które dziecko na danym etapie rozwoju mowy powinno już wypowiadać prawidłowo. I tak: w pierwszej części książeczki znajdują się rymowanki dla dzieci do 4 roku życia. Druga część to wierszyki dla dzieci od 5 lat, zaś ostania to wierszyki dla chojraków, czyli wierszyki o najwyższym poziomie trudności zawierające wiele trudnych głosek.

Na każdej stronie książki znajdują się zabawne i intrygujące ilustracje, oznaczenie wieku dziecka oraz głoski, której wierszyk dotyczy. Cenne są też wskazówki i informacje dla rodziców, na co zwrócić uwagę przy wymowie danej głoski. One również znajdują się niemal przy każdym wierszyku.

wierszyki_cwiczace_jezyki_02

To książeczka warta polecenia, która naukę wymowy zamieni w wyśmienitą zabawę. Książka jest częścią serii „Uczę się mówić, wymawiać opowiadać”. Polecamy też inne książeczki z tej serii: „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” oraz „Zeszytowy trening mowy”.

„Wierszyki ćwiczące języki czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci”, seria „Uczę się mówić, wymawiać opowiadać”

Autorzy: Marta Galewska-Kustra, Elżbieta i Witold Szwajkowscy

Ilustracje: Joanna Kołos

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Miejsce i rok pierwszego wydania: Warszawa 2014

Godne uwagi? Podaj dalej: Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

Spodobała Ci się strona i chcesz więcej? Zapisz się na listę odbiorców newslettera. Raz na jakiś czas prześlę Ci ciekawe materiały, czy też szablony do druku, które nie są dostępne na blogu. No to jak – spotykamy się w newsletterze? 🙂

OK, ZAPISUJĘ SIĘ >>

No posts found.