Samochodowy rajd – zabawa oddechowa

Godne uwagi? Podaj dalej: Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dziś prosta zabawa oddechowa. Zadaniem dmuchającego jest takie kierowanie strumieniem powietrza, aby samochodzik „przejechał” przez całą drogę nie wypadając z trasy (myli się ten, kto uważa, że to prosta sprawa!). Dodatkowe utrudnienie polega na tym, że nie wolno odwracać planszy.

zabawa oddechowa rajd

Do wykonania planszy potrzebne będą

    • kartonowe papiery kolorowe formatu A4 w kolorach: zielony jasny, zielony ciemny, brązowy (lub czarny), niebieski, czerwony, biały (szablon do wykonania planszy można ściągnąć stąd)
    • nożyczki (najlepiej z ostrym czubkiem)
    • klej
    • biały korektor z cienką końcówką
    • do zabawy: słomka i styropian o niewielkich wymiarach jako autko (w tym przypadku użyta została gotowa kształtka styropianowa).

Drukujemy wszystkie potrzebne elementy na grubym papierze technicznym. Wycinamy drogę, trawę. Przyklejamy na karton w jasnym zielonym kolorze. Linię przerywaną na drodze rysujemy za pomocą korektora. Wycinamy znaki drogowe. Strzałki wewnątrz znaków wycinamy nożyczkami z ostrym czubkiem (bądź żyletką, skalpelem – co tam macie pod ręką). Napis „STOP” też lepiej wykonać korektorem niż wycinać. Sklejamy odpowiednie części znaków razem. Nacinamy dół znaków w miejscu, gdzie znajduje się linia przerywana. Wykonujemy nacięcia na znaki w odpowiednim miejscu przy drodze. Przekładamy część znaku z przecięciem przez planszę tak, aby rozcięta część znalazła się pod spodem planszy. Rozginamy rozcięcie w dwie strony tak, aby stanowiło podstawę dla znaku i przyklejamy do planszy od spodu klejem.Analogicznie postępujemy z pozostałymi znakami.

Plansza gotowa. Dodatkową jej zaletą jest to, że można złożyć znaki i planszę przechować w foliowej koszulce. Jeśli ktoś ma czas i ochotę może się też pobawić w pomalowanie styropianowych samochodzików 🙂

Bawcie się dobrze! 🙂

zabawa oddechowa rajd