Samochodowy rajd – zabawa oddechowa

Godne uwagi? Podaj dalej: Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter

Dziś prosta zabawa oddechowa. Zadaniem dmuchającego jest takie kierowanie strumieniem powietrza, aby samochodzik „przejechał” przez całą drogę nie wypadając z trasy (myli się ten, kto uważa, że to prosta sprawa!). Dodatkowe utrudnienie polega na tym, że nie wolno odwracać planszy.

zabawa oddechowa rajd

Do wykonania planszy potrzebne będą

    • kartonowe papiery kolorowe formatu A4 w kolorach: zielony jasny, zielony ciemny, brązowy (lub czarny), niebieski, czerwony, biały (szablon do wykonania planszy można ściągnąć stąd)
    • nożyczki (najlepiej z ostrym czubkiem)
    • klej
    • biały korektor z cienką końcówką
    • do zabawy: słomka i styropian o niewielkich wymiarach jako autko (w tym przypadku użyta została gotowa kształtka styropianowa).

Drukujemy wszystkie potrzebne elementy na grubym papierze technicznym. Wycinamy drogę, trawę. Przyklejamy na karton w jasnym zielonym kolorze. Linię przerywaną na drodze rysujemy za pomocą korektora. Wycinamy znaki drogowe. Strzałki wewnątrz znaków wycinamy nożyczkami z ostrym czubkiem (bądź żyletką, skalpelem – co tam macie pod ręką). Napis „STOP” też lepiej wykonać korektorem niż wycinać. Sklejamy odpowiednie części znaków razem. Nacinamy dół znaków w miejscu, gdzie znajduje się linia przerywana. Wykonujemy nacięcia na znaki w odpowiednim miejscu przy drodze. Przekładamy część znaku z przecięciem przez planszę tak, aby rozcięta część znalazła się pod spodem planszy. Rozginamy rozcięcie w dwie strony tak, aby stanowiło podstawę dla znaku i przyklejamy do planszy od spodu klejem.Analogicznie postępujemy z pozostałymi znakami.

Plansza gotowa. Dodatkową jej zaletą jest to, że można złożyć znaki i planszę przechować w foliowej koszulce. Jeśli ktoś ma czas i ochotę może się też pobawić w pomalowanie styropianowych samochodzików 🙂

Bawcie się dobrze! 🙂

zabawa oddechowa rajd