Przypnij kolor

Godne uwagi? Podaj dalej: Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter

Podrzucam dziś pomysł na zabawę dla najmłodszych, również dla maluszków, które jeszcze nie mówią. Zabawa angażuje rączki i wzrok.

 

Ponieważ rozpoczęły się wakacje i mamy nieco więcej czasu, szablon, który załączam nie jest kolorowy. To dodatkowa zachęta z mojej strony, by „uruchomić” starsze rodzeństwo, kuzynostwo, dzieci sąsiadów 😉 , by szablon pokolorować lub pomalować.

Przygotowanie narzędzi do zabawy

  1. Przygotuj 8 klamerek (spinaczy do bielizny). Moje są  drewniane. Pomalowałam ich fragmenty zwykłą farbą plakatową i zabezpieczyłam bezbarwnym lakierem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć gotowych kolorowych klamerek. Ja lubię pracować na drewnianych przedmiotach, stąd mój wybór.
  2. Wydrukuj szablon na sztywnym kartonie.
  3. Szablon trzeba pomalować kredkami, farbami lub flamastrami (propozycje schematów znajdziesz na zdjęciach poniżej). Najlepiej zaangażować do tego starsze dzieci 😉
  4. Baw się z maluszkiem! 😀

Zabawa

Wersja łatwiejsza: Maluszek przypina klamerki / spinacze do kartonu dobierając odpowiednie kolory.

Wersja trudniejsza: Wymaga nieco więcej wprawy w przypinaniu. Maluszek łączy ze sobą klamerki / spinacze i odwzorowuje schemat kolorystyczny od lewej do prawej strony.

 

Zabawa rozwija motorykę małą, rozwija percepcję i analizę wzrokową, które są bardzo potrzebne w rozwoju mowy.

WAŻNE!: Jak zwykle w zabawie z maluszkami pilnujemy, aby przedmioty (w tym przypadku klamerki / spinacze) nie trafiły do buzi dziecka. Masz wątpliwości, czy upilnujesz maluszka, by nie wkładał klamerek / spinaczy do ust? Wybierz klamerki kolorowe z tworzywa, albo zaczekaj z zabawą na okres, kiedy maluch nie będzie już brał wszystkiego do ust.

Przeczytaj tę informację, jeśli trafiasz do mnie głównie przez Facebooka.

Facebook niestety tnie zasięgi. Co to znaczy? To znaczy, że nawet jeśli lubisz profil logopedia praktyczna na Facebooku lub go obserwujesz, może okazać się, że powiadomienia o nowych wpisach i nowinkach z mojej strony docierać będą do Ciebie z opóźnieniem lub wcale. Możesz też zapisać się na newsletter, aby otrzymywać regularne powiadomienia o nowinkach na stronie LP. Wszystkie informacje znajdziesz po prawej stronie lub TUTAJ. Warto to zrobić, ponieważ w najbliższym czasie na stronie będzie się działo wiele ciekawych rzeczy. Bądź na bieżąco!  Nie chcesz zapisywać się do newslettera? Nie ma sprawy. Ale może jesteś użytkownikiem Instagrama? W takim razie zapraszam do śledzenia mojego profilu na IG. 🙂

Pozdrawiam serdecznieMagda