Papierowe pacynki do ćwiczeń buzi i języka

Godne uwagi? Podaj dalej: Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ćwiczenia buzi i języka można uatrakcyjnić wykorzystując papierową pacynkę, którą tutaj prezentujemy. Pomysł na tę pacynkę jest podpatrzony na stronie family.go.com. Urocze Muppety zastąpione zostały buziami chłopca i dziewczynki. Dodaliśmy też trójwymiarowe oczka i doklejany ruchomy język. Taką pacynkę możemy przygotować indywidualnie dla każdego dziecka lub razem z dziećmi! Każde dziecko może własnej pacynce układać język podczas ćwiczeń logopedycznych, a następnie samo wykonuje dane ćwiczenie.

papierowe pacynki logopedyczne

W szablonach znajdziecie kilka wersji: z nadrukowanymi oczkami, bez oczu (jeśli chcecie tak, jak w naszej wersji przykleić oczka 3D) oraz wersję bez kolorów – do pokolorowania i przygotowania razem z dziećmi.

Do wyboru są języki wąskie i szerokie, dłuższe i krótsze. Pewnym ograniczeniem tej mini-zabawki jest mała ruchliwość papierowego języka, ale przy odrobinie kreatywności również i tę drobną niedogodność można sprytnie wykorzystać 😉

Gdyby ktoś miał problem z wyobrażeniem sobie, jak to poskładać, pomocna będzie ta instrukcja.

Życzymy przyjemnej zabawy! 🙂

papierowe pacynki logopedyczne

papierowe pacynki logopedyczne

3 thoughts on “Papierowe pacynki do ćwiczeń buzi i języka

 1. Cudne…i proste…..,
  dziękuję Wam za te świetne pomysły, które dają wiele radości dzieciom uczestniczącym w mojej terapii. Ja wykorzystuje do tego typu ćwiczeń silikonowe łapki ( mam małpki, i koguciki) do chwytania np. gorącej blachy do ciasta. Można je kupić w sklepach typu HOME & YOU itp.)Im również otwierają się buźki -do środka wkleiłam papierowy język i zabawka do ćwiczeń gotowa…- dzieciaki uwielbiają taką formę ćwiczeń artykulacyjnych.Wasz pomysł również bardzo mi się podoba i na pewno skorzystam:)
  Własnie jestem w trakcie przygotowywania wystawy pt.” Dmuchane obrazki” Też Wasz pomysł:) Obrazki wyszły baaardzo ciekawe- dziecięca fantazja nie zna granic ! a ile było przy tym zabawy. Ćwiczyły nie tylko dzieci ale i rodzice:)
  Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

  1. Świetny pomysł z silikonowymi łapkami! Ty, bardziej, że łatwiej do nich coś przykleić. Już mamy ochotę wykonać kilka takich pacynek i podrzucić zdjęcia na blog 🙂 Niech tylko czas pozwoli…
   Serdeczne dzięki Doroto! Pozdrawiamy cieplutko! 🙂

 2. Witam serdecznie. Inspirowana Waszymi pomocami, wymyśliłam ostatnio bardzo fajne ćwiczenia do utrwalania głosek w wyrazach. Zwykłam wykorzystywać materiały recyklingowe, wobec tego – z gry gdzie są żetony w arkuszu do wyciśnięcia, tenże arkusz już bez żetonów, (same okienka) pomalowałam na ciemny kolor, przykleiłam do ofertówki i podkładam obrazki do środka ofertówki. Zadaniem dziecka jest odgadnąć co to za obrazek i nazwać go. Zabawa była super i zawsze to coś nowego.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz