Wkrótce nowy szablon - Trzy jabłuszka

O stronie i jej autorach

Wszystko rozpoczęło się w listopadzie 2010 roku. Przez pierwsze dwa lata blog publikowany był na platformie blox pod adresem logopediapraktyczna.blox.pl. Czas mijał a Czytelników przybywało. To skłoniło nas do przeprowadzki na własny serwer i pod własną domenę. Od stycznia 2013 roku istniejemy pod własną domeną: www.logopediapraktyczna.pl. Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowane przez nas pomoce były ładne i merytorycznie dobrze dopracowane. Wszystkie prezentowane przez nas pomoce testujemy osobiście. Jednak z uwagą słuchamy Waszych pomysłów.

Komentarze na blogu

Komentarze na stronie są moderowane, co oznacza, że nie pojawią się natychmiast po dodaniu. Zastrzegamy sobie prawo do niepublikowania tych komentarzy, które w jakikolwiek sposób naruszają czyjeś dobre imię, albo przekazują nieprawdziwe informacje, bądź naruszają czyjeś prawa autorskie. Usuwane będą komentarze, które stanowią kryptoreklamę. Nie będziemy też publikować komentarzy, które służą trollowaniu. Dotyczy to zarówno komentarzy pod wpisami na stronie, jak również na naszym profilu na Facebooku.

Prawa autorskie

Wszystkie teksty oraz szablony zamieszczone na blogu logopediapraktyczna.pl są autorskie. Nie zgadzamy się na ich umieszczanie na innych stronach internetowych, w publikacjach drukowanych, elektronicznych lub innych mediach. Zdjęcia, obrazy i szablony publikowane na blogu logopediapraktyczna.pl mogą być oznakowane jako logopediapraktyczna.blox.pl. Wynika to z faktu, że zostały opublikowane przed przeniesieniem blogu pod własną domenę (www.logopediapraktyczna.pl). Dotyczy to wszystkich plików opublikowanych przed 29 stycznia 2013 roku.

O autorkach

Znamy się jeszcze z czasów studiów logopedycznych (blisko 20 lat). Pracujemy w zawodzie logopedy (w szkołach i przedszkolach). Pracujemy również z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności (w tym takimi, które skutkują trudnościami z mową i komunikacją): dorosłymi po udarach mózgu, dziećmi autystycznymi, dziećmi z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.   Ciągle poszukujemy sposobów na doskonalenie siebie w tym, co robimy. Pewnego razu zaświtał pomysł, aby dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami, wymieniać spostrzeżeniami. Wówczas powstała strona „Logopedia Praktyczna”.

Współpraca przy tworzeniu zasobów Logopedii Praktycznej

Jeśli masz nieodpartą potrzebę podzielenia się swoimi pomysłami logopedycznymi, tworzysz pomoce logopedyczne – skontaktuj się z nami. Chętnie zaprosimy do współpracy osoby, które chciałyby się podzielić z innymi swoją wiedzą, pomysłami i doświadczeniami w dziedzinie mowy i komunikacji. :)

Wszystkim, którzy już dołożyli cegiełkę do treści Logopedii Praktycznej, serdecznie dziękujemy! Do takich osób należą m.in.:

Pani Maria Trojanowicz-Kasprzak – Polonistka, pedagog przedszkolny z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Autorka książeczek, między innymi z serii „To ja Ci mamo poczytam” (seria  książeczek do nauki czytania metodą Domanów), „Jestem starszą siostrą” i „Jestem starszym bratem”. Prowadzi blog „Wszystko o czytaniu globalnym”. Tam możecie dowiedzieć się, jak rozpoczęła się praca nad adaptacją tej metody na grunt polski. Pani Maria czuwa nad jakością merytoryczną wpisów dotyczących czytania globalnego.

I na koniec…

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, jakie kierujecie pod naszym adresem. Nie zawsze mamy czas, aby od razu odpowiedzieć na Wasze komentarze lub maile. A zatem prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Nie zawsze damy radę udzielić indywidualnej porady, o którą zwracacie się do nas w komentarzach, mailach lub postach na facebooku. Jednak drodzy Czytelnicy, możecie sobie wzajemnie udzielać porad i podpowiadać. Niech Logopedia Praktyczna w różnych jej wymiarach będzie miejscem konstruktywnej dyskusji i wymiany doświadczeń.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do czytania! :)

Autorki logopediapraktyczna.pl