O blogu

Wszystko rozpoczęło się w listopadzie 2010 roku. Przez pierwsze dwa lata blog publikowany był na platformie blox pod adresem logopediapraktyczna.blox.pl. Czas mijał a Czytelników przybywało. To skłoniło nas do przeprowadzki na własny serwer i pod własną domenę. Od stycznia 2013 roku istniejemy pod własną domeną: www.logopediapraktyczna.pl. Blog na bloxie jeszcze jakiś czas będzie istniał, jednak nowe wpisy będą publikowane w całości już tylko tu, pod adresem www.logopediapraktyczna.pl. Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowane przez nas pomoce były ładne i merytorycznie dobrze dopracowane. Wszystkie prezentowane przez nas pomoce testujemy osobiście. Jednak z uwagą słuchamy Waszych pomysłów dlatego też…

Jeśli macie jakieś propozycje tematów…

…o których chcielibyście poczytać na blogu logopediapraktyczna.pl, można je dodawać w komentarzach tutaj. Ze wszystkimi propozycjami uważnie się zapoznamy i z pewnością będą dla nas inspiracją.

Komentarze na blogu

Komentarze na stronie są moderowane, co oznacza, że nie pojawią się natychmiast po dodaniu. Zastrzegamy sobie prawo do niepublikowania tych komentarzy, które w jakikolwiek sposób naruszają czyjeś dobre imię, albo przekazują nieprawdziwe informacje, bądź naruszają czyjeś prawa autorskie. Usuwane będą komentarze, które stanowią kryptoreklamę. Nie będziemy też publikować komentarzy, które służą trollowaniu. Dotyczy to zarówno komentarzy pod wpisami na stronie, jak również na naszym profilu na Facebooku.

Prawa autorskie

Wszystkie teksty oraz szablony zamieszczone na blogu logopediapraktyczna.pl są autorskie. Nie zgadzamy się na ich umieszczanie na innych stronach internetowych, w publikacjach drukowanych, elektronicznych lub innych mediach. Zdjęcia, obrazy i szablony publikowane na blogu logopediapraktyczna.pl mogą być oznakowane jako logopediapraktyczna.blox.pl. Wynika to z faktu, że zostały opublikowane przed przeniesieniem blogu pod własną domenę (www.logopediapraktyczna.pl). Dotyczy to wszystkich plików opublikowanych przed 29 stycznia 2013 roku.

O autorkach

Znamy się jeszcze z czasów studiów logopedycznych (blisko 20 lat). Pracujemy w zawodzie logopedy (w szkołach i przedszkolach). Pracujemy również z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności (w tym takimi, które skutkują trudnościami z mową i komunikacją): dorosłymi po udarach mózgu, dziećmi autystycznymi, dziećmi z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.   Ciągle poszukujemy sposobów na doskonalenie siebie w tym, co robimy. Pewnego razu zaświtał pomysł, aby dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami, wymieniać spostrzeżeniami. Wówczas narodziła się strona „Logopedia Praktyczna”.

Przy tworzeniu blogu współpracują lub współpracowali z nami:

Stronę prowadzimy we dwie, ale chętnie zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby się podzielić z innymi swoją wiedzą, pomysłami i doświadczeniami. Jeśli należysz do takich osób, skontaktuj się z nami. My chętnie przyjmiemy do grona autorów strony ;)

Wszystkim, którzy już dołożyli cegiełkę do treści Logopedii Praktycznej, serdecznie dziękujemy! Do takich osób należą m.in.:

Pani Maria Trojanowicz-Kasprzak – Polonistka, pedagog przedszkolny z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Autorka książeczek, między innymi z serii „To ja Ci mamo poczytam” (seria  książeczek do nauki czytania metodą Domanów), „Jestem starszą siostrą” i „Jestem starszym bratem”. Prowadzi blog „Wszystko o czytaniu globalnym”. Tam możecie dowiedzieć się, jak rozpoczęła się praca nad adaptacją tej metody na grunt polski. Pani Maria czuwa nad jakością merytoryczną wpisów dotyczących czytania globalnego.

I na koniec…

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, jakie kierujecie pod naszym adresem. Nie zawsze mamy czas, aby od razu odpowiedzieć na Wasze komentarze lub maile. A zatem prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do czytania! :)

Autorki logopediapraktyczna.pl

5 myśli nt. „O blogu

 1. Joanna

  Gratuluję pomysłu stworzenia takiego!!!! blogu, ciekawych propozycji i rozwiązań. Bardzo cenne są materiały do ściągnięcia, na dodatek starannie dopracowane. Jestem pełna uznania!!
  Z pewnością będę częstym gościem na blogu, pomyślę także o podzieleniu się swoimi pomysłami nauczyciela 1-3 i logopedy.
  Cieplutko (a nawet upalnie:)) pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. logopediapraktyczna Autor wpisu

   Serdeczne dzięki za słowa uznania! :) Pozdrawiamy również cieplutko!

 2. beata

  Właśnie „wpadłam” na Wasz blog. Jestem pod wrażeniem. Stałyście się moją inspiracją i zachętą do niepoddawania się rutynie. Super. Dzięki.Beata

  Odpowiedz
 3. beata

  Witam ponownie. Chętnie poczytałabym o doświadczeniach w praktyce logopedycznej z metodą psychostymulacyjną rozwoju mowy i myślenia. Czy miałyście z nia kontakt w swojej pracy? Jakie przynosi efekty?Pozdrawiam. Beata

  Odpowiedz
  1. logopediapraktyczna Autor wpisu

   My „wyrastałyśmy” w innych ośrodkach naukowych, gdzie ta metoda była powiedzmy – mniej popularna. Ale wiemy, że są czytelnicy, którzy znają i stosują tę metodę. Zapraszamy do podzielenia się spostrzeżeniami z pracy tą metodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 + = 9

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>