Lusterko logopedyczne – wypowiadamy samogłoski

Godne uwagi? Podaj dalej: Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter

Mało jest pomocy dydaktycznych do utrwalania samogłosek. Takie lusterko ze zdjęciami twarzy może być ciekawym urozmaiceniem ćwiczeń. Możemy wykorzystać dowolne lusterko z szeroką ramą, albo kupić w jednym ze znanych sklepów z wyposażeniem wnętrz.

To, które znajduje się na obrazkach jest jedynie fotomontażem. Niestety autorka wpisu nie zdążyła dotrzeć jeszcze do owego sklepu z wyposażeniem wnętrz, a bardzo chciała podzielić się z Czytelnikami nowym pomysłem 😉

lusterko logopedyczne

Do wykonania tej pomocy logopedycznej nie potrzeba żadnych szablonów. Trzeba tylko zdobyć zdjęcia dzieciaczków, które wymawiają daną głoskę (myślę, że przy powszechnym dostępie do technologii i automatów do wywoływania zdjęć nie będzie z tym problemu). Jako tło zdjęcia naklejamy na ramę lustra białą kartkę z wydrukowaną odpowiednią literą, a na nią naklejamy adekwatną fotografię. Warto ją zrobić w trybie „makro”, aby dokładnie widoczna była buzia i jej układ.

lusterko logopedyczne

Tak wykonane lusterko dziecko może trzymać podczas wykonywania ćwiczeń i porównuje układ swojej buzi do układu buzi na zdjęciach. Mam nadzieję, że będzie to przydatna pomoc dydaktyczna przy ćwiczeniu tak trudnych (tak, tak – trudnych!) głosek, jakimi są samogłoski.