Lusterko logopedyczne – wypowiadamy samogłoski

Godne uwagi? Podaj dalej: Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter

Mało jest pomocy dydaktycznych do utrwalania samogłosek. Takie lusterko ze zdjęciami twarzy może być ciekawym urozmaiceniem ćwiczeń. Możemy wykorzystać dowolne lusterko z szeroką ramą, albo kupić w jednym ze znanych sklepów z wyposażeniem wnętrz.

To, które znajduje się na obrazkach jest jedynie fotomontażem. Niestety autorka wpisu nie zdążyła dotrzeć jeszcze do owego sklepu z wyposażeniem wnętrz, a bardzo chciała podzielić się z Czytelnikami nowym pomysłem 😉

lusterko logopedyczne

Do wykonania tej pomocy logopedycznej nie potrzeba żadnych szablonów. Trzeba tylko zdobyć zdjęcia dzieciaczków, które wymawiają daną głoskę (myślę, że przy powszechnym dostępie do technologii i automatów do wywoływania zdjęć nie będzie z tym problemu). Jako tło zdjęcia naklejamy na ramę lustra białą kartkę z wydrukowaną odpowiednią literą, a na nią naklejamy adekwatną fotografię. Warto ją zrobić w trybie „makro”, aby dokładnie widoczna była buzia i jej układ.

lusterko logopedyczne

Tak wykonane lusterko dziecko może trzymać podczas wykonywania ćwiczeń i porównuje układ swojej buzi do układu buzi na zdjęciach. Mam nadzieję, że będzie to przydatna pomoc dydaktyczna przy ćwiczeniu tak trudnych (tak, tak – trudnych!) głosek, jakimi są samogłoski.