Konkursik wakacyjny!

Godne uwagi? Podaj dalej: Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter

„Latarnik Karol miał latarenkę,
z tą latarenką odwiedził Irenkę,
a ta Irenka lornetkę miała,
na krótki spacer Karola zabrała.”

Tym krótkim wierszykiem zapraszam Was do konkursu!  Na czym polega i co trzeba zrobić? Zalogować się na Facebooka lub Instagram i odnaleźć post z latarnią (taki sam jak na górze tego wpisu).

❶ Ułóż krótki wierszyk ćwiczący wymowę wybranej głoski lub głosek (może też być różnicowanie głosek jak w powyższym przykładzie, ale nie musi).
❷ Napisz komentarz pod wskazanym postem na , a w komentarzu: dodaj ułożony przez siebie wierszyk i zaproś do zabawy dwie osoby podając aktywny link do ich profilu (na IG jest to @ tuż przed dokładną nazwą, na FB wpisujesz dokładną nazwę profilu i wybierasz z listwy podpowiedzi, która się wyświetli).

Co można wygrać? Zestaw książeczek wydawnictwa Bonami (zobacz na kolejnych zdjęciach). Wygra jeden wiersz z Instagramu i jeden z Facebooka. Liczy się lapidarność i to, czy wiersz zawiera trudne głoski. Będę też brać pod uwagę liczbę Waszych polubień pod danym komentarzem.


Konkurs trwa do przyszłej środy 18 lipca 2019, do godziny 20:00. Odbywa się na IG oraz na FB. Bawcie się dobrze przy wierszopisaniu. 

 

Dodaj komentarz